Whisky

Sklenice na alkohol

Sklenice

Sklenice na alkohol mají různé tvary a velikosti. Jejich hlavním účelem je podávání alkoholu. Jsou ale druhy alkoholu, které mají svoje vlastní určené sklenice. Ne že by se v jiných sklenicích nemohli podávat, ale patří to k jejich velikosti a výjimečné chuti. Navíc se spíše jedná o ty nejdražší kousky, které si zaslouží trochu úcty při pití. Ovšem mi to přijde trochu přitažené za vlasy.

Jsou ale lidé, kteří si i v dnešní době potrpí na dodržování těchto tradic. Na whiskey používají pouze sklenice whiskovky. Na šampaňské mají speciální dlouhé a úzké sklenice šampusky a pak jsou zde další druhy. Na koňak se používají třeba přímo sklenice na koňak. Vůbec nechápu proč jim znalci neříkají koňakovky ale to není podstatné. Podstatné je, že se od sklenice whiskovky liší jen nepatrně. Laik je od sebe ani nepozná.

Sklenice na alkohol jsou prostě pro některé lidi nutností.

Sklenice na koňak nebo sklenice whiskovky se hlavně prodávají v setech. Tyto drinky se obvykle totiž pijí s přáteli. Je to oblíbené pití spíše bohatších vrstev. Tam na supermarketovou láhev koňaku nenarazíte. Zde se totiž jede v opravdu velice drahém pití. Proto také kupují i hodně drahé sklenice na koňak. Přece nebudou lít drahý koňak do levné sklenice. My, co si na to tak moc nepotrpíme a nemáme na to, si občas koupíme tu levnou láhev ze supermarketu a rádi si na ně s tím levným setem sklenic hrajeme. Nebo nám prostě tento alkohol chutná. Nezáleží na tom, z jaké jste rodiny nebo vrstvy. Alkohol odjakživa spojoval lidi a k tomu patří i správné sklenice.

Hanění jednotlivých vrstev není ale přímým smyslem tohoto článku. Je důležité se seznámit s tím, že jsou lidé, co si na to potrpí a lidé, kteří ne. Jsou a vždy budou mezi těmito skupinami rozbroje. Věta, vypij to z flašky by mohla leckoho urazit. Proto máme různé sklenice na alkohol a tradice v jeho podávání. Zvláště sváteční pití alkoholických nápojů z drahých setů sklenic s přáteli nemusí být na škodu. Každý s těchto životů má něco do sebe. Není důležité jak kdo alkohol pije ale zda má tu správnou sklenici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *