silikonová podložka na pečení

Silikonová podložka na pečení

Gastro Na pečení

Pro pečení je mnoho druhů různých podložek, které jsou používány pro to, aby pečení neničilo plech. Můžeme použít třeba pečící papír. Pečící papír má ale jednu nevýhodu. Je ho potřeba opravdu veliké množství na pečení několika plechů.

Dále je také neobnovitelný a nelze jej používat opakovaně. Proto jedno balení nevydrží vášnivému pekaři moc dlouho a musí si nakoupit zásoby. Toto řešení není moc ekonomické a vzhledem k tomu, že je pečící papír potažený tenkou vrstvou nějaké kluzké folie tak je nerecyklovatelný což je i neekologické. Proto výrobci hledali alternativní způsoby, jak se vyvarovat věcí na jedno použití zejména v profesionálních kuchyních.

Ty by totiž dokázali vyprodukovat opravdu obrovskou spoustu různého odpadu díky těmto jednorázovkám.

Silikonová podložka tak spatřila světlo světa.

Při práci s materiálem byl vynalezen jeden zdravotně nezávadný typ silikonu, který se dá použít na výrobu všeho možného. Hlavně je pružný a ohebný a po deformaci se rád vrací do své původní polohy. Dá se z něj vytvarovat prakticky cokoli a zajistit po jeho konečném zpracování, aby takový zůstal pořád. Takto vznikla i silikonová podložka na pečení.

Je to opravdový hit na pečení v pekárnách a jiných profesionálních kuchyních, protože její použití je opakovatelné. Není nutné ji po prvním použití ihned vyhodí. Navíc je skladná, protože se dá srolovat do ruličky a po vytažení se vrátí do původního tvaru. Kluzký povrch zajistí dokonalou nepřilnavost připálenin a stále je jejím účelem chránit plech před zničením. To se jí daří na jedničku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *