koktejlové třepačky

koktejlové třepačky koktejlů

Shakery

Pro shakování koktejlů budeme určitě potřebovat nějaký ten shaker na koktejly. Hlavně se musíme ozborijit pořádnou dávkou trpělivosti a kreativity. Zvláště pokud děláme koktejly pro někoho jiného. Jistě chceme, aby naše koktejly chutnaly co možná nejlépe.

Proto je nutné dodržet stanovené postupy shakování a také veškeré ingredience. Zdravé koktejly jsou mnohem jednodušší než koktejly alkoholické, protože není nutné zas tak moc přemýšlet na smíchání chutí a je možné mnohem lépe experimentovat. Pokud máme nějaký ten alkoholický drink tak je nutné trochu přemýšlet co všechno by se k danému alkoholu dokonale chuťově hodilo. Po několika neúspěšných pokusech se nám určitě povede vychytat poměry ingrediencí a bude to dobré. Hlavní naší pomůckou budou různé shakery na koktejly.

Shakery na koktejly mají více forem a mohou být i elektrické.

Ano, máme více druhů. Můžeme mít různě veliké nádoby shakerů. Dále je zde ale skupina, která má přímo svoje určené nádoby o vyšším objemu. Ty se používají spíše na zdravé koktejly z čerstvého ovoce. Je to proto, že nikdy nevíme, kolik šťávy se z ovoce nebo zeleniny pustí. Proto to nemáme, jak vychytat a lepší mít větší nádobu, než bude její obsah. Toto se dá ale také vychytat praxí.

Shakery na koktejly jsou zde uzpůsobené přímo na tyto nádoby. Jsou to taková ramena, do kterých se zasadí nádoba s obsahem a pustí se. V ten moment začnou ramena jezdit rychle nahoru a dolů i s nádobou. Tím dojde k shakování. Pokud ale nechceme koktejlem třepat tak můžeme na jeho rozmíchání použít i mixér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *